HP z każdym rokiem coraz huczniej prezentuje kolejne generacje ultrabooków EliteBook 840 (http://ukb.com.pl/elitarne-notebooki-dla-wymagajacych-elitebook-840/). Produkowane z myślą o bezpieczeństwie, kulturze pracy i uniwersalności pozwalają wykonywać zarówno proste, codzienne zadania, jak i pracować z zaawansowanym oprogramowaniem dla twórców. Laptopy te świetnie sprawdzają się w przypadku osób, które mają w zwyczaju korzystać z kilkunastu aplikacji okienkowych, wykonywać kilka zadań jednocześnie czy traktujących laptopa jako rozwiązanie all-in-one. Jest to urządzenie doskonale sprawujące się w pracy z osobnymi monitorami przy użyciu stacji dokującej. Oryginalny ekran ma przekątną 14″.

Smukły 14-calowiec napakowany bezpieczeństwem i wydajnymi podzespołami

Elitebook 840 to odpowiedź na potrzeby użytkowników biznesowych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kompromis w żadnym detalu. HP w 14-calowej obudowie dostarcza urządzenie wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, nowoczesną łączność i porty niezbędne do łączenia się ze światem mobilnym. Modelom z tej serii nie ujmuje także ich specyfikacja, która uwzględnia niskonapięciowe jednostki Intel Core Whiskey Lake ze zintegrowanymi kartami graficznymi HD Graphics.

Pierwszym przedstawicielem serii EliteBook 840, któremu warto przyjrzeć się w 2019 jest G4. To wersja z procesorem Intel Core 7-ej generacji z 2-rdzeniami o taktowaniu 2,5 GHz, kartą graficzną HD Graphics 620 i 4 GB pamięci RAM DDR4-2100MHz. Posiada dwa dyski (SSD 256 + HDD 512 GB), co zapewnia wysoką wydajność nawet w przypadku wysoce wymagających aplikacji.

Dwa kolejne urządzenia oferowane w sprzedaży są nieco bardziej zbliżone. HP Elitebook 840 G5 i G6 to laptopy z procesorami Intel 8-ej generacji o 4 rdzeniach. W G6 dostępne są nieco nowsze jednostki, jednak ich wydajność w codziennej pracy nie robi znaczącej różnicy. Zamieszczono tutaj również 8/16 GB RAM DDR4-2400MHz i dysk SSD PCIe NVMe 256/512/1024 GB. Producent oferuje matryce w rozdzielczościach FHD (1920 x 1080 px) i UHD (3840 x 2160 px), również z zabezpieczeniem Sure View.

Business obraz autorstwa freepik - www.freepik.com